marca 10, 2017

Wiosna

Ostatnio mam wrażenie, że staram się dogonić swój własny cień, jednocześnie próbuję odskoczyć od kołowrotka codzienności a tym samym odkurzyć blog i swoją pasję tworzenia. U mnie wiosna już zagościła i usiłuję jej nie przegapić śpiesząc się do kolejnych zajęć i obowiązków. Pomyślałam, że na początek dobre będą akwarelowe kwiaty, które zamierzam w dużej ilości wykorzystać w swoich pracach oraz aby właściwie wprowadzić się w klimat wiosennych zmian nie tylko na blogu.

Kwiaty te są efektem wiosennych porządków w przydasiach. Znalazłam papier akwarelowy - 90g/m2

Świetnie się z tym papierem pracuje, niemniej jednak trzeba uważać aby za bardzo go nie moczyć.
Do kolorowania papieru używałam nie tylko akwareli w kostkach ale również tuszu w kredkach.
Wszystkie prezentowane tu kwiaty wycięłam za pomocą dziurkaczy.

I tak od lewej dziurkacz Dpcraft kwiatek 5 cm i 3,7 cm, dziurkacz Sizzix Tatterd Flower ok 2,5 cm, dziurkacz Dpcraft kwiatek ok. 2,5 cm oraz Dpcraft kwiat lotosu 2,5 cm
Praktycznie używałam spryskiwacza do zwilżania papieru ale nie zawsze było to koniecznie, ponieważ kolor i tak nanosiłam pędzelkiem i właściwie to wystarczyło, żeby potem kwiat delikatnie zwinąć i pognieść. 


Sklejałam przeważnie po dwa kwiatki ale zdarzały się także trzyczęściowe, oczywiście po wysuszeniu i przed sklejeniem delikatnie formowałam płatki przy pomocy dłutka kulkowego.
Ten papier w połączeniu z akwarelą daje ciekawe i zaskakujące efekty, ponieważ co mi najbardziej się podoba kwiatek nie jest jednolity kolorystycznie, w przeważającej części wychodzą one cieniowane. To daje wiele możliwości w komponowaniu takiego kwiatka w różnych pracach.Choć jak najbardziej jednokolorowe też można uzyskać.... a teraz wybieram się na duży Blog Tour 🚴, bo się stęskniłam za Wami


14 komentarzy:

Copyright © . , Blogger